Katona Piroska

osztálytanító

1. osztály

Tanulmányaimat a váci Apor Vilmos Katolikus Főiskola tanító szakán végeztem. Diplomámat 2012-ben szereztem, ember- és társadalom, valamint vizuális nevelés műveltségterületen.
Szakmai tapasztalataimat tanítóként, művészeti szakkör vezetőjeként, kézműves tábor
vezetőjeként, valamint érettségire felkészítő tanárként szereztem. 2016-ban édesanya
lettem, így szülőként is megtapaszolhatom a gyermeknevelés csodás élményét.

A tanításról, gyermek és pedagógus kapcsolatáról alkotott képemet és munkámat jelentősen befolyásolták a Waldorf-pedagógiáról szerzett ismereteim. A gyermekközpontúság, egymás kölcsönös tisztelete, az alkotás és játék fontossága a tanulásban, valamint az érzelmi intelligencia fejlesztése a legfontosabb támpontot jelentik számomra a munkám során. A gyerekek megismerését, az egyéni fejlesztést és az ehhez vezető utak megtalálását munkám legizgalmasabb kihívásának találom. Ha ebben sikert tudok elérni, az a legnagyobb öröm számomra.

Nagyon boldog vagyok, hogy a Zuglói Waldorf Iskola tanítója lehetek, mivel úgy érzem, hogy a pedagógus szakma iránti elhivatottságomat itt tudom a legjobban kibontakoztatni.