Átjelentkezés iskolánkba
Ha a kérdés, hogy van-e hely és lehetőség egy gyermek számára iskolánk egy adott osztályában már működő felsőbb évfolyamon, akkor kérünk egy bemutatkozó levelet küldeni a gyermekfelvetel kukac zwi pont hu címre. Ebben kérjük, röviden ismertetni:
– honnan-hova, milyen céllal és okból merült fel az átjelentkezés,
– a családot és a jelentkező gyermeket, ha van olyan különleges tudnivaló, ami fontos,
– kérdéseket, kéréseket,
– illetve mindenképpen kérünk telefonos elérhetőséget a kapcsolatfelvételhez.
Ezt követően iskolánk valamely gyermekfelvétellel foglalkozó pedagógusa felveszi a kapcsolatot a családdal. (Amennyiben ez pár napon belül nem történik meg, célszerű telefonon érdeklődni az iskolatitkárságon, hogy a bemutatkozó levél megérkezett-e.)
Iskolánk a szabad helyek függvényében akár tanév közben is fogad átjelentkező gyermekeket.
A pedagógussal telefonon történt beszélgetés után, a jelentkezési folyamat következő lépéseként arra kérjük az érdeklődőket, hogy küldjenek gyermekükről egy részletes leírást. A megíráshoz segítséget nyújtanak majd az általunk előre összeállított kérdések, szempontok, amit el fogunk küldeni.
Ezt a leírást egy, a gyermekről nemrégiben készült, lehetőleg egész alakos fényképpel együtt várjuk majd.
A szülőket ezután egy előre egyeztetett időpontban beszélgetésre hívjuk, ahol megismerkedhetnek az aktuális osztály osztálytanítójával, a felvételi csoport egy tagjával és az intézmény fenntartó egyesület egy képviselőjével. A beszélgetés célja, hogy szülők pontosabb képet alkothassanak az iskolánkban folyó pedagógiai munkáról és az iskola gazdasági és szociális életéről. Az iskola számára is fontos szempont a beszélgetések során az, hogy a szülők részéről egyrészt nyitottságot tapasztaljanak a Waldorf-pedagógia iránt, másrészt együttműködési szándékot a közösség életébe való tevékeny bekapcsolódás felé. A beszélgetés során a szülők feltehetik mindazokat a kérdéseket, amelyek foglalkoztatják őket pedagógiánkkal vagy intézményünk mindennapjaival kapcsolatban. Az iskola pedagógusai eközben igyekeznek feltérképezni, hogy a hozzánk átjelentkezni kívánó gyermek és családja szükségleteit megfelelő módon ki tudjuk-e elégíteni.
A folyamat következő lépése a jelentkező gyermekkel való ismerkedés, amely oldott hangulatban, játékos formában zajlik, az adott osztály osztálytanítójával és az intézmény fejlesztőpedagógusával. Ha a korábbi beszélgetések és az ismerkedés alapján pedagógusaink úgy ítélik, hogy az átjelentkező család és intézményünk között gyümölcsöző lehet az együttműködés, 1 vagy 2 hetes „vendégségbe”, azaz próbahétre hívják a gyermeket. Ez idő alatt a jelentkező gyermek az osztály többi tagjához hasonlóan részt vesz minden tanórán, társaival együtt tölti az iskolai szüneteket és az étkezési időket, illetve igyekszik megismerkedni a nálunk zajló iskolai élettel.
Az átjelentkező gyermek felvételéről a próbahét leteltével a Tanári Konferencia dönt. A döntésről a családot írásban tájékoztatjuk.
Jelentkezés előtt javasoljuk elolvasni a honlapon található információkat iskolánkról, többek között a Szülői kézikönyvet, melyek segítenek megalapozni a kölcsönös ismerkedési folyamatot.