Kovács Eszter

szaktanár
német nyelv

Német és finn szakon végeztem az ELTE bölcsészkarán. Több helyen is megfordultam, hosszabb-rövidebb ideig külföldön, ami megalapozta a világra való nyitottságomat és belső igényemet a folyamatos megújulásra. Beszélek angolul és franciául is. Bár sokáig iskolán kívül dolgoztam, mindvégig iskolai projektekkel és nyelvtanárokkal, így a nyelvtanítás módszertani műhelytitkai nem újdonságok számomra. A Waldorf pedagógia irányába is módszertani érdeklődésem hajtott. Igyekszem minél teljesebben beépíteni a nyelvórák gyakorlatába a Waldorf szemléletet. Boldog vagyok, hogy az iroda világát magam mögött hagyva ebben az intézményben térhettem vissza a gyerekek közé. A velük való munkához saját két lányom ad folyamatos inspirációt.