Virág

Berkes Mária

szaktanár

kertművelés, Kert-program

A Budapesti Tanítóképző Főiskola elvégzése után néhány évig egy általános iskolában tanítottam. A Waldorf pedagógiával a gyermekeim révén ismerkedtem meg – együtt kezdtük a Rákosmenti Waldorf Óvodát. Szülőként aktív résztvevője voltam az óvoda és később, az iskola szervezésének. Minél jobban megismerte, annál inkább valódi értelmet nyert számomra a pedagógiai munka. Közben elvégeztem a Bárczi Gusztáv Gyógypedagógiai Főiskolán működő Waldorf képzést és osztálytanító lettem a Rákosmenti, későbbi Sashalmi Iskolában. Ezután a Gödöllői Egyetem biokertészetében dolgoztam és egy ideig párhuzamosan saját, családi biogazdaságunkban – amit a mai napig működtetünk.

A Zuglói Waldorf Iskolában 2021-ben kezdtem kertművelést tanítani 6. osztálytól, valamint az iskola részéről a Kert-programban én várom a gyerekeket havonta a farmnapokon.