Zuglói Waldorf Iskola

Varga Zsófia

napközis tanító

3. osztály

Ha visszaidézem, hogy gyerekkoromban milyen foglalkozásokat képzeltem el magamnak, az első, ami eszembe jut, hogy tanító néni szerettem volna lenni.

A pályaválasztásig ez az elképzelés sok változáson ment át, de nem távolodott el nagyon. 2009-ben a Szegedi Tudományegyetem Bölcsészettudományi Karán kaptam francia és történelem szakos bölcsész-tanári diplomát. Az egyetem után egy multinacionális nagyvállalatnál helyezkedtem el, ahol 10 évig dolgoztam. Ebben az időszakban született a három gyermekem is, akik által 2018-ban a Zuglói Waldorf Iskola közösségébe kerültem először szülőként, majd a korábbi munkahelyemet hátrahagyva a fenntartó egyesületnél titkárként, később iskolatitkárként. Az iskolai adminisztratív munkakörömnek hála, a Waldorf-pedagógia egyre több rétegét ismerhettem meg. Többek között ez inspirált arra, hogy visszakanyarodjak gyerekkori álmomhoz: 2022. januárjában elkezdtem a Waldorf-osztálytanító alapképzést, melynek a svájci Akademie für Anthroposophische Pädagogik kihelyezett tagozataként az Antropozófiai Pedagógiai Műhely ad otthont.

Nagy örömmel és várakozással nézek az új kihívás elé, mely 2023. szeptemberétől vár rám: a harmadik osztály napközise lehetek és immár pedagógusként vehetek részt az iskola életében. Hiszek abban, hogy az egyes gyermekhez a megismerésen és elfogadáson keresztül vezet az út, hogy minden nap új kiváncsisággal és nyitottsággal kell feléjük fordulnunk. A pedagógus minta a gyermek számára, nem csak az osztállyal való munkája, de a tanártársakkal és a szülőkkel való együttműködése, illetve a hivatása iránti lelkesedése ugyanúgy hosszú évekre meghatározhatja a gyermekek tanulás és iskola iránti érzéseit. Ez nagy felelősség, amivel legjobb tudásom szerint igyekszem élni.

Szabadidőmben szívesen kirándulok a családommal, lovagolok vagy biciklizem.