Diplomát 2017-ben szereztem az ELTE Tanítóképző Karán magyar nyelv és irodalom műveltségterületen. Ezt követően a Lauder Javne Zsidó Közösségi Iskolában kezdtem dolgozni mint pedagógiai asszisztens, ami remek lehetőséget teremtett arra, hogy bepillantást nyerjek tapasztalt és az alternatív módszerek és munkaformák iránt elkötelezett pedagógusok munkájába. Ez az időszak azonban rövid ideig tartott, mivel fél év múlva egy akkor másodikos osztály osztálytanítója lettem, egy kollégámmal karöltve. Én főként magyart és testnevelést, de környezetismeretet és éneket is tanítottam nekik hosszabb-rövidebb ideig. Az osztály azóta befejezte elemista pályafutását, én pedig más fajta szemlélet után kezdtem érdeklődni.

A Waldorf-pedagógiával még az egyetemen ismerkedtem meg, azonban néhány év kellett ahhoz, hogy rájöjjek, ez az alternatíva az, amely valóban a legegészségesebb fejlődést biztosítja a gyermekek számára. Amióta becsatlakoztam a Zuglói Waldorf Iskola tantestületébe, még inkább megerősödtem ebben, és a kollégák által tartott belső képzésen, illetve a kezdő Waldorf-tanároknak meghirdetett továbbképzésen sikerült bővítenem és elmélyítenem ismereteimet a steineri emberszemlélet és pedagógia terén. Ennek nyomán úgy érzem, hogy rendkívül izgalmas és szép időszak fog megkezdődni szeptemberben.

Skobrák Máté